Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

22.11.2020r. 

  1. Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny, który przeżywaliśmy pod hasłem „Wielka Tajemnica Wiary”. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz Caritas Archidiecezjalnej.
  2. Bóg zapłać za złożone ofiary na cele remontowe naszych świątyń. Zebraliśmy 3487 zł w Czarnkowie oraz 295 zł w Romanowie. Dziękujemy również za ofiary przelewane na konto parafialne oraz wszystkim, którzy przyczynili się do renowacji Drogi Krzyżowej i obrazów św. Józefa i Matki Bożej m.in. Przymierzu Miłosierdzia, Żywemu Różańcowi, A.M.B.P.D.Ś., Różańcowi za dzieci - Róży św. Józefa oraz indywidualnym ofiarodawcom.
  3. W związku z wprowadzonymi nowymi obostrzeniami w kościele obowiązuje limit 1 osoby na 15m2. Bardzo prosimy Parafian o przestrzeganie zasad sanitarnych. Są dostępne transmisje na żywo z naszego Kościoła na stronie: mariamagdalena.czarnkow.pl oraz o godz. 1100 będzie transmitowana Msza św. na parafialnym Facebook’u.
  4. Wymienianki Roczne – (w drugi piątek miesiąca odprawiamy różaniec i Mszę św. za zmarłych) można zgłaszać w biurze.
  5. Dziękujemy za dary dla pacjentów i pracowników naszego szpitala. Można je jeszcze składać w kaplicy pokutnej. Można też wesprzeć tę inicjatywę na stronie internetowej zrzutka.pl.
  6. Za tydzień rozpoczynamy nowy rok duszpasterski i liturgiczny. Przeżyjemy go pod hasłem „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Jednocześnie rozpoczynamy Adwent, czas radosnego przygotowania na przyjście Zbawiciela.

Roraty – Msza Św. adwentowa ku czci NMP: Cud na Cudami.
W tym roku patronować nam będą święci czciciele Eucharystii.

- dla młodzieży i dorosłych pon. – sob. o 630 (po Mszy Św. zapraszamy na śniadanie)
- dla dzieci pon. – pt. o 1700; dzieci zapraszamy z lampionami i dobrymi uczynkami

  1. Zostały zawieszone katechezy przedmałżeńskie w parafiach do końca grudnia. Ci, którzy chcieliby skorzystać z katechez mają możliwość zapisania się na katechezę online na stronie duszpasterstwa rodzin naszej Archidiecezji https://www.dr.archpoznan.pl/rezerwacja/.

Polecamy

 

Polecane modlitwy

Polecane modlitwy

"Święty Rochu, Błogosławionym tyś obrońcą i Patronem morowego powietrza, proś za nami Pana Boga, aby nas minęła morowa plaga, tak nam Boże daj" AD 1709

Polecane modlitwy

INTENCJA ŻYWEGO RÓŻAŃCA NA LISTOPAD:

Za zmarłych dobrodziejów naszej parafii i zm. z naszych rodzin, przyjaciół i sąsiadów o dar życia wiecznego, a dla ks. Marcina o Boże bł. i opiekę św. Patrona z ok.  imienin.

Kościół w obiektywie

Licznik odwiedzin

8.png2.png0.png1.png1.png5.png
Dzisiaj776
Wczoraj1354
W tym tygodniu776
W tym miesiącu24301
Od 3-04-2018820115

Aktualnie na stronie

5
gości